Prvomajski prazniki bodo v Mozirskem gaju zares pestri. Poleg razcvetenih gredic, polnih pomladnega cvetja, naših tematskih vrtov in zgodovinskih objektov, vas čakajo tudi zanimive dodatne aktivnosti, ki bodo potekale vse od 25. aprila do vključno 3. maja.
Na ogled bosta manjši razstavi želv in ptic, postavljenih bo nekaj stojnic, v parku vas čaka nekaj likovnih razstav, čebelarska razstava v Ljubotovem domu in razstava ljubenskih potic v kapelici Sv. Valentina.
Še posebej pestro bo 1. in 2. maja. 1. maja prihajajo med pomladne cvetlice kužki, 2. maja pa pripravljamo edinstven avtomobilski dogodek Carbon Bloom.
1. maj: Dan namenjen ljubiteljem kužkov
1.maja ste v Mozirski gaj še posebej lepo vabljeni ljubitelji kužkov. Če imate kužka tudi sami in ste dovolj pogumni, lahko doživite celo nekaj zelo zanimivega. Pri tem nam bodo pomagali člani Kinološkega društva Celje, ki bodo v park pripeljali svoje štirinožne prijatelje. Park bo obiskalo kar nekaj kužkov različnih pasem, dogajanje pa bo predvidoma skoncentrirano med 10. in 16. uro.
Naši gostje bodo s svojimi kužki prikazali nekaj disciplin, s katerimi se predstavljajo tudi na pasjih razstavah: prikaz agility treninga, prikaz Rally obedience in prikaz treninga poslušnosti. Ste kaj takega želeli kdaj poskusiti tudi vi? V petek, 1. maja, boste za to imeli odlično priložnost! V nekaterih disciplinah se boste namreč lahko preizkusili tudi obiskovalci s svojimi štirinožnimi prijatelji.
2. maj: Na svoj račun bodo spet prišli ljubitelji avtomobilov
2. maja pa se obeta edinstven avtomobilski dogodek, ki že tretje leto zapored združuje strast, estetiko in vonj po vrhunskem avtomobilizmu: Carbon bloom.
Obiskovalce letos čaka še bogatejša izkušnja, saj se razstava širi onkraj legendarnih vozil Mustang in v ospredje postavlja tudi raznovrstna ameriška vozila ter skrbno izbrane evropske avtomobilske “cukrčke” višjega razreda.
Dogodka se bodo razveselili tudi zbiratelji in nostalgiki, saj bodo prisotne stojnice s Hot Wheels avtomobilčki, ki bodo dodale igriv in nostalgičen pridih celotnemu dogajanju. Poseben pečat bo dogodku dodala tudi prisotnost produktov Dišavca.si, ki predstavljajo edinstvene izdelke francoskega proizvajalca, usmerjenega v ustvarjanje vrhunskih ambientnih in avtomobilskih dišav, kjer se prepletata prestiž in čutna izkušnja.
»Carbon Bloom ni le razstava vozil, temveč prostor srečevanja, navdiha in uživanja v detajlih, ki ustvarjajo popolno avtomobilsko zgodbo. Vljudno vabljeni, da postanete del tega posebnega doživetja in skupaj soustvarimo še eno nepozabno poglavje dogodka,« obljubljajo soorganizatorji. Avtomobili bodo v parku ves dan.
Oba dogodka se v primeru dežja prestavita.
Tudi po prvomajskih praznikih ostajamo odprti
Seveda pa Mozirski gaj ostaja odprt tudi po 3. maju. Odprti bomo vsak dan od 9. do 19. ure, do prve polovice oktobra. Obetajo se vse naše tradicionalne razstave, pa tudi posebni dogodki: EM festival in svetovni dan joge.
Vabljeni torej v našo družbo. Mozirski gaj je namreč lep v prav vsakem letnem času, sprehod po parku pa prava paša za vse vaše čute v vsakem vremenu.











